Miejscowości

powrót do listy

Karpacz

Karpacz
Karpacz  Foto: TVN
KARPACZ - miasto zimowych spotkań zaprasza na wypoczynek. Rozpocznij swoją zimową przygodę u podnóża Śnieżki - mroźne, górskie powietrze znakomicie hartuje organizm, a bardzo dobrze rozwinięta infrastruktura sportowo-rekreacyjna zachęca do aktywnego wypoczynku!

W Karpaczu znakomicie odnajdą się wszyscy, którzy rozpoczynają swoją przygodę z narciarstwem zjazdowym, biegowym czy tourowym. Łatwe i profesjonalnie przygotowane stoki narciarskie, idealne dla całych rodzin, znajdują się praktycznie w każdej dzielnicy miasta. Na każdym z nich liczyć można na fachową pomoc instruktorów oraz profesjonalnie wyposażone wypożyczalnie sprzętu. Dwie stacje narciarskie w mieście ofertują wyciągi krzesełkowe (6- i 4-osobowe), na pozostałych działają wyciągi orczykowe i tzw. magiczne dywany dla najmłodszych. Na bardziej zaawansowanych narciarzy czeka modernizowany w tym roku Kompleks Narciarski „Śnieżka”, z nowym 4-osobowym wyciągiem kanapowym.

KarpaczKarpacz
Foto: TVN

Udostępnione zimą szlaki Karkonoskiego Parku Narodowego to idealne miejsce do wędrówek na coraz popularniejszych nartach tourowych czy rakietach śnieżnych. Dla początkujących narciarzy biegowych przygotowano specjalne szlaki w Karpaczu Górnym - dostępne są tutaj dwie pętle, o długości 2,5 km i 10 km. Zaawansowani biegacze mogą natomiast skorzystać z trasy na Równi pod Śnieżką - prowadzi ona od Domu Śląskiego, przez czeską Lucni Boudę, po szczyt Małego Szyszaka, a trening na wysokości 1.400 m n.p.m. z widokiem na Kotlinę Jeleniogórską to czysta przyjemność i niesamowite wrażenia.

Przez cały rok, Karpacz pamięta oczywiście o swoich najmłodszych gościach. Dzieci mogą wyszaleć się na specjalnie wyznaczonych i przygotowanych górkach saneczkowych, torach do snowtubingu czy całorocznych torach saneczkowych AlpineCoaster. Amatorów łyżwiarstwa zapraszamy również na otwarte przez cały rok lodowisko syntetyczne.

KarpaczKarpacz
Foto: TVN

W sezonie zimowym 2017/2018 zarówno dla turystów odwiedzających Karpacz, jak i dla jego mieszkańców przygotowaliśmy widowiskowe i niepowtarzalne imprezy. Wśród nich  znajdzie się m.in. Zimowy Ultramaraton Karkonoski (10 marca 2018 r.) – ekstremalny ultramaraton górski, którego licząca 52 km trasa wiedzie głównym grzbietem Karkonoszy.

Do zobaczenia w Karpaczu!

Zapraszamy na stronę internetową www.karpacz.pl, oraz oficjalny profil na
Facebooku :www.facebook.com/UMKarpacz/ i Instagramie:www.instagram.com/miastokarpacz/

W Karpaczu czeka na Was:

- 12 rodzinnych stoków narciarskich

- Kompleks Narciarski Śnieżka

- licencjonowane szkoły narciarstwa i snowboardu

- przedszkola narciarskie

- profesjonalne wypożyczalnie i serwisy sprzętu

- szlaki narciarstwa biegowego

- snowtubing

- rakiety śnieżne

- kuligi

- 17 tys. miejsc noclegowych

- after ski: restauracje, kręgielnie, SPA, squash, baseny, siłownie, puby

KarpaczKarpacz
Foto: TVN

tvnpix